avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitionare masina noua, plata cash. Pot plati o ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitionare masina noua, plata cash. Pot plati o masina noua din 2 conturi, al meu si al sotului?

Achizitionare masina noua, plata cash
Ultima modificare: Joi, 30 Martie 2023
george-neagu, moderator
Nu. Ii transferați mai întâi și pe ai lui în contul dumneavoastră și apoi mergeți sa faceți plata, ca viitoare proprietara a mașinii.
Ultima modificare: Joi, 30 Martie 2023
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt pe cale să cumpăr un apartament care costă 29.000 de euro, iar vânzătorul vrea banii cash. este legală pretenția lui? manutmu manutmu Sunt pe cale sa cumpar un apartament (29 mii euro) insa vanzatorul vrea toti banii cash in EURO. Eu am toti banii in contul meu bancar in RON. E legal sa dau ... (vezi toată discuția)
Problema cu service auto Alina Spy Alina Spy Buna ziua! Cum as putea rezolva urmatoarea problema: In luna octombrie 2017 mi-am dus masina la un service din Brasov (proprietarul imi este ruda foarte ... (vezi toată discuția)
Plata fond rulment,bloc nou,asociatie in curs de infintare alexandrer alexandrer Buna seara!Am cumparat(urmeaza sa platesc in decursul a 3 ani)prin metoda \"rate la dezvoltator\"o garsoniera.La data de 1 martie am semnat practic intrarea ... (vezi toată discuția)