Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna seara! pot face o cerere de evacuare prin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna seara! pot face o cerere de evacuare prin poliție? l am ...

buna seara! pot face o cerere de evacuare prin poliție? l am dat in judecată pe fostul meu concubin pentru autoritatea parentala a copilului iar acesta nu vrea sa paraseasca domiciliul. Mentionez ca a fost luat in spatiu de mama.
Autoritatea parinteasca nu are legatura cu evacuarea concubinului.
Mama dvs sa ceara evacuarea lui, numai in instanta.
Mama dv in calitate de proprietar bun imobil,are dreptul legal sa solicite evacuarea persoanei careia anterior a acordat viza de flotant,initial prin notificare oficiala si daca acesta nu se conformeaza , in instanta de judecata
Politia .nu are nici o competenta în astfel de situații..