avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Buna ziua, la castigarea unei licitatii pe SEAP firma ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Buna ziua, la castigarea unei licitatii pe SEAP firma noastra ...

Buna ziua, la castigarea unei licitatii pe SEAP firma noastra era neplatitoare de TVA, drept urmare s-a incheiat un contract in care s-a stipulat valoarea fara TVA. In timpul executiei lucrarii, firma a devenit platitoare de TVA datorita depasirii plafonuli de 300.000 ca si CA. Am notificat autoritatea contractanta dar aceasta refuza incheierea actului aditional pentru a putea factura contravaloarea serviciilor ofertate +TVA. Autoritatea contractanta ma acuza de faptul ca am modificat oferta initiala. Puteti, va rog sa ma ajutati cu o clarificare?

Alte discuții în legătură

Receptia lucrarilor mariusmm mariusmm Buna ziua! Am efectuat la sediul unitatii o reparatie capitala pentru toata cladirea. Am incheiat contractul cu firma respectiva pentru suma de 21000 lei cu ... (vezi toată discuția)
Asociere licitatie teodor82 teodor82 Buna ziua. Daca o licitatie publica este castigata de catre o asociere formata din doi operatori economici, iar in cadrul asocierii participatia celor doi ... (vezi toată discuția)