Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt în divorț cu soția mea care ea are un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt în divorț cu soția mea care ea are un copil mulatru rezultat ...

Sunt în divorț cu soția mea care ea are un copil mulatru rezultat dintr-o aventură din timpul casniciei și eu ne putînd face copii atunci lam trecut pe numele meu acum că suntem în divorț vreau să șterg și copilul după numele meu și să nu dau pensie alimentară țin să precizez că copilul are 15 ani
Puteti formula o actiune in tagada paternitatii, iar in cadrul procedurii probatorii se va solicita pe langa administrarea probei cu martori si interogatorii, o expertiza medico-legala, ADN/ expertiza serologica avand ca obiect determinarea paternitatii la INML. Vi se va solicita efectuarea platii costului expertizarii. Puteti suspenda dosarul de divort daca s-a cerut plata pensiei de intretinere ptr minor, pana la solutionarea cauzei ce are ca obiect tagada paternitatii fiind probabil destul de elocvent aspectul ca minorul fiind mulatru recunoasterea sa nu a fost una reala
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business
Se poate rezolva prin proces.

București 2023
Eu sunt de părere ca nu se rezolva.
Tagada de paternitate are si un termen de actiune de 3 ani, ori termenul e implinit de mult.
Da, situatia poate fi complicata dar cai se pot găsi.
Trebuie și văzut exact despre ce este vorba și aceasta se face cu actele în față ca la proces.

El zice ca a recunoscut copilul...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu, nu a recunoscut copilul, era casatorit la nasterea copilului, aventura zice, a fost in timpul casniciei.