Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Ca functionar public poți avea un pfa?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Ca functionar public poți avea un pfa?

Daca esti functionar public. Ai voie sa iti deschizi un pfa si sa faci dupa program activitatea de software tester pe niste site-uri internationale de testing care te platesc 10-15$ per test
george-neagu, moderator
Funcţionarii publici pot exercita funcţii în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legătură directă sau indirectă cu atribuţiile exercitate ca funcţionar public, potrivit fişei postului.