Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Notificare primarie construire bucătărie de vara. Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Notificare primarie construire bucătărie de vara. Am citit ...

Notificare primarie construire bucătărie de vara.
Am citit pe internet despre modificarea legii privind aut.lucrarilor de construire și va întreb pentru ca nu găsesc informații privind punerea în aplicare a acestora.
De exemplu doresc sa construiesc o bucătărie de vara și un grup sanitar .Este obligatoriu sa aștept răspunsul primăriei la notificare și apoi sa ma apuc de construit ?
Sau după comunicarea notificării ma pot apuca de lucru și când termin sa-i notific sa vina pt.receptie. locuiesc la curte în capitala.
Multumesc
Trebuie sa detineti proiect tehnic intocmit de o firma autorizata. La proiect, se obtin de catre proiectant avizele necesare. In baza proiectului tehnic avizat, cereti autorizatie de ctie. de la primarie. Notificarea simpla este inutila. Nu puteti incepe legal, lucrarile de ctie., decat dupa obtinerea autorizatiei de ctie. de la primarie.
[ link extern ]

Mai astept putin
Avand in vedere ca interesul dv este de a edifica si grup sanitar ,este obligatoriu sa detineti proiect tehnic ,autorizatie de construire si certificat de urbanism-abvand in vedere ultimile modificari ale legislatiei si normativelkor referitoare la fosele septice,ape freatice,etc
Asteptarea dvs. poate fi de durata.
Imi este greu sa cred ca fara proiect tehnic, aviz de mediu si autorizatie sanitara puteti sa construiti grupul sanitar de care amintiti.