Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Deducere impozit sau cum?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Deducere impozit sau cum?

Bună ziua! Deschid un fast food și doream să știu cum poate apărea în actele contabile,faptul ca, ofer mâncare,angajaților, din produsele pe care le achizitionez pt acesta? Poate ma indruma cineva!Nu doresc sa achiziționez bonuri valorice!
Va mulțumesc, anticipat!
george-neagu, moderator
sunt venituri neimpozabile la salariat daca sunt in limita a 33% din salariul brut lunar al salariatului.