avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deducere masa calda oferita angajatilor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deducere masa calda oferita angajatilor

Deducere din impozit sau cum se poate face?
Bună ziua! Am deschis recent un fast food și as vrea sa oferim una sau doua mese calde,angajaților! Cum pot apărea produsele consumate de ei, în contabilitate, ? Sau cum se face acea deducere din impozit pentru hrana! Menționez ca nu doresc sa achiziționez bonuri de masa! Mulțumesc,anticipat!
Ultima modificare: Joi, 6 Aprilie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Deducere impozit sau cum? bulgaras10 bulgaras10 Bună ziua! Deschid un fast food și doream să știu cum poate apărea în actele contabile,faptul ca, ofer mâncare,angajaților, din produsele pe care le ... (vezi toată discuția)
Cod(uri) caen pentru fast-food sau clatitarie? ElenaComanescu ElenaComanescu Buna ziua, Doresc sa imi deschid o intreprindere mica care sa se axeze pe producerea si comercializarea clatitelor dar la acestea sa pot vinde si un suc, o ... (vezi toată discuția)
Contabilitate fast-food carmenl carmenl V-as ruga sa-mi spuneti cum se tine contabilitatea unui fast-food.....multumesc anticipat. (vezi toată discuția)