Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PERSONAL CONTRACTUAL- POLITIST LOCAL !? Personalul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PERSONAL CONTRACTUAL- POLITIST LOCAL !? Personalul Contractual ...

PERSONAL CONTRACTUAL- POLITIST LOCAL !?
Personalul Contractual din cadrul Politiei Locale , poarta uniforma de Politist Local ?
Daca sunt vacante 2 posturi de Politisti Locali , de ce nu dau examen cei care sunt ,,personal contractual " , daca acestia deja poarta uniforma ?
Care este diferenta ?
Multumesc !!!!
Si personalul contractual este angajata pe baza de concurs/examen...
....SI DE CE NU SUNT ANGAJATI CA SI POLITISTI lOCALI , DACA AU DAT EXAMEN SI AU ACELEASI ATRIBUTII ??? ....SAU NU AU ?????
Daca postul scos l-a concurs este personal contractual nu pot fi angajati ca politisti locali .. vedeti art.14 din Legea 155/2010