Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am achiziționat o mașină fără fiscal
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am achiziționat o mașină fără fiscal

Salut. Am achiziționat o mașină cu promisiunea de a primi fiscalul prin curier ceea ce nu s-a întâmplat. După o perioadă de scuze am realizat că mașina a fost vândută de câteva ori fără a fi înmatriculată. Proprietarul din acte spune că a radiat-o de la primărie și că nu poate face nimic iar cel care a cumpărăt mașina nu poate fi contactat. Se poate face înmatriculare prin hotărâre judecătorească? Daca da cam cat durează procedura?
Nu poate nimeni sa precizeze termen solutionare prin instanta de judecata
Depinde de bagajul de activitate al instantei,de termenele de judecata si de alti factori independenti de vointa partilor