Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua Sunt pensionată anticipat parțial, noua ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua Sunt pensionată anticipat parțial, noua lege prevede ...

Bună ziua

Sunt pensionată anticipat parțial, noua lege prevede ca cei pensionați parțial anticipat să poată cumula pensia cu alte venituri( din salarii) nu doar cu PFA ,etc
Mulțumesc
În sistemul public de pensii, pensionarii pot cumula pensia cu venituri realizate din activități independente și din drepturi de proprietate intelectuală, astfel cum sunt reglementate de Codul fiscal, indiferent de nivelul acestora.