Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am lucrat la o firma care ne punea la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am lucrat la o firma care ne punea la dispozitie taxi ...

Buna ziua! Am lucrat la o firma care ne punea la dispozitie taxi printr o aplicatie cu contul firmei pentru turele de noapte. Dupa ce mi am dat demisia si am plecat de la acea firma, eu am mai folosit de cateva ori aplicatia, iar ei acum au sesizat si fac verificari. Daca isi dau seama ca am fost eu, ce se poate intampla? ce imi pot face, legal vorbind?
Vi se imputa costurile transportului si primiti nota de plata.
Daca nu platiti, se poate ajunge in instanta si costurile pot fi mult mai mari daca pierdeti procesul (avocat, expert, alte cheltuieli).
Veti fi chemat in instanta pentru a se recupera c/v sumelor respective, daca nu le platiti de buna voie... firma in cauza are contract cu fostul angajator???