Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este temeiul legal pentru un apel impotriva unei ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este temeiul legal pentru un apel impotriva unei incheieri ...

Care este temeiul legal pentru un apel impotriva unei incheieri finale (dezinvestire)civila date de judecatorie la o cerere de modificare acte constitutive?
Buna ziua, trebuie analizata incheierea, temeiul cererii, temeiul respingerii, etc. Daca lucrurile ar fi atat de simple precum incercati dvs. sa le faceti sa para, n-ar mai exista Facultatea de Drept.
Pentru toti cei interesati, temeiul este art. 17 din Legea 196/2018.
Nu trebuie sa termini dreptul ca sa fii capabil sa citesti o lege in tara ta. Chiar esti obligat sa cunosti legile Romaniei, in caz ca nu stiati.

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, trebuie analizata incheierea, temeiul cererii, temeiul respingerii, etc. Daca lucrurile ar fi atat de simple precum incercati dvs. sa le faceti sa para, n-ar mai exista Facultatea de Drept.