avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... În cazul unei instituții, în cazul unei revizuiri a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

În cazul unei instituții, în cazul unei revizuiri a unei hotărâri ...

În cazul unei instituții, în cazul unei revizuiri a unei hotărâri judecătorești, este legala semnătura altei persoane decât cea care desemnată?
Cel mai recent răspuns: Cezar augustin Dinu , Avocat 17:36, 20 Aprilie 2023
In cazul unei institutii, orice persoana are atributii si competente specifice. Inlocuirea semnaturii de catre alta persoana se face atunci cand seful ierarhic, comun, deleaga atributiile de la o persoana la alta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Organizare internã eduardvl eduardvl Bună ziua, Doresc să pun următoarele întrebări: Într-o instituţie bugetară, autofinanţată, un ªef de Serviciu şi/sau de Birou poate emite ... (vezi toată discuția)
Sunt sarcini ale salariatului sau ale conducerii ? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Directorul institutiei noastre vrea sa transmita catre Consiliul judetean un Plan de acţiune şi calendarul implementării ... (vezi toată discuția)
Mi-au fost delegate prin dispozitia primarului atributiile unui coleg ce a demisionat, coleg ce lucra in cadrul altui birou kgkg kgkg In baza promovarii concursului in anul 2001 am fost incadrat ca inspector la biroul cadastru. Pe langa aceste atributii, in anul 2009 mi s-au delegat printr -o ... (vezi toată discuția)