Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... În cazul unei instituții, în cazul unei revizuiri a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

În cazul unei instituții, în cazul unei revizuiri a unei hotărâri ...

În cazul unei instituții, în cazul unei revizuiri a unei hotărâri judecătorești, este legala semnătura altei persoane decât cea care desemnată?
In cazul unei institutii, orice persoana are atributii si competente specifice. Inlocuirea semnaturii de catre alta persoana se face atunci cand seful ierarhic, comun, deleaga atributiile de la o persoana la alta.