Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Intervenient fortat dosar dauna auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Intervenient fortat dosar dauna auto

Buna ziua! Un prieten, este citat ca fiind intervenient fortat, intr-un dosar in care reclamantul,cere daune Euroins, in urma unui accident rutier. Tinand cont de situatia actuala cu Eurions, cine plateste eventualele pretentii, asiguratorul sau soferul?
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua! Va multumesc pentru raspuns! Problema este ca intr-o speta asemanatoare postata pe site, un domn avocat a raspuns ca reclamantul se va indrepta impotriva soferului vinovat, in cazul in care societatea de asigurari este in insolventa sau faliment..Din informatiile pe care le am ,a fost deschis si un dosar penal, care a fost clasat deoarece victima nu a avut vatamari grave.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult!