avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Intervenient fortat dosar dauna auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Intervenient fortat dosar dauna auto

Buna ziua! Un prieten, este citat ca fiind intervenient fortat, intr-un dosar in care reclamantul,cere daune Euroins, in urma unui accident rutier. Tinand cont de situatia actuala cu Eurions, cine plateste eventualele pretentii, asiguratorul sau soferul?
Cel mai recent răspuns: adimanea , utilizator 10:39, 25 Aprilie 2023
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua! Va multumesc pentru raspuns! Problema este ca intr-o speta asemanatoare postata pe site, un domn avocat a raspuns ca reclamantul se va indrepta impotriva soferului vinovat, in cazul in care societatea de asigurari este in insolventa sau faliment..Din informatiile pe care le am ,a fost deschis si un dosar penal, care a fost clasat deoarece victima nu a avut vatamari grave.
Buna ziua! Va multumesc pentru raspuns! Problema este ca intr-o speta asemanatoare postata pe site, un domn avocat a raspuns ca reclamantul se va indrepta impotriva soferului vinovat, in cazul in care societatea de asigurari este in insolventa sau faliment..Din informatiile pe care le am ,a fost deschis si un dosar penal, care a fost clasat deoarece victima nu a avut vatamari grave.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

am fost citat intr-o actiune ca intervenient. alinnm alinnm Buna seara, Am avut un accident rutier soldat cu victime . S-a deschis dosar de vatamare corporala, dupa care s-a clasat nefiind probleme majore cu privire ... (vezi toată discuția)
Actiune daune accident carolmihai carolmihai buna ziua, victima unui accident de circulatie 25 zile.accident produs la bacau.soferul vinovat asigurat din bacau.victima din buzau.urmeaza sa chem in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua...va rog frumos ajutati-ma cu o informație....astazi ... Felicia2020 Felicia2020 Buna ziua...va rog frumos ajutati-ma cu o informație....astazi in trafic am avut parte de o situație neplăcută...am intrat cu mașina în spatele altui ... (vezi toată discuția)