Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, Am fost înjurată și amenințată la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, Am fost înjurată și amenințată la serviciu de ...

Bună ziua,

Am fost înjurată și amenințată la serviciu de un coleg. Am anunțat șeful direct și a avut o discuție cu el, totul rămânând la nivel verbal. Totuși, pentru că injuriile au continuat la modul că a povestit unui alt coleg cu înjurăturile de rigoare, neavând martor la prima discuție, intenționez să-i fac o plângere/ sesizare sau ce mă sfătuiți că ar fi mai bine, de aceea, va rog sa-mi oferiți un model.
Menționez că, voi trimite adresa tot șefului de serviciu.
Vă mulțumesc!
De asemenea, vă rog să-mi spuneți și baza legală în situația prezentată.
Mulțumesc!