Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... extras de carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

extras de carte funciara

extrasul de carte funciara este pe numele mamei mele decedata in 1998 si cuprinde 2 ha de pamint care le-a primit si ea la rindulei de la parintii ei,
Cine are drept la mostenirea pamintului sotul mamei decedat in 1996, sora mea decedata in 2013,fiul surorei mele decedat in 2001
Va intreb daca are drept fratii mamei mele sau doar eu singurul copil al mamei care sint inca in viata. multumes
Daca tatal a murit primul, au dreptul sotia si copii. Dupa moartea mamei , copiii, daca si sora dvs a decedat, dvs aveti dreptul din cate stiu. Mergeti si dati declaratia notariala de acceptare a mostenirii dupa fiecare persoana decedata, daca nu ati facut asta. Incercati totusi sa consultati un avocat. Este prima regula as spune in orice situatie