avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In certificat mostenitor emis in 1957 din totalul de 4 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In certificat mostenitor emis in 1957 din totalul de 4 ha este ...

In certificat mostenitor emis in 1957 din totalul de 4 ha este trecut tatal meu care are drept la 2 ha pamint si sora lui avind drept la alte 2 ha pamint
Ambii decedati tata in 1996 si are ca succesor pe mine unicul fiu
Sora tatei decedata in 1978 avind trei copii
Acesti trei copii in anul 1998 au fost impreuna cu mine la notar si au dat Declaratie in fata notarului ca au primit de la mine o suma de bani reprezentind despagubiri pentrusuprafata de teren agricol cele 2 ha si totodata au declarat ca nu mai are nici o pretentie fata de mine si acest teren sa-mi ramina mie definitiv si irevocabil Aceasta declaratie data in fata notarului a fost incheiata o incheiere de autentificare de notar emisa in 1998
Intrebare Daca mai am drept la acest teren de 2 ha pe care l-am cumparat de la verisprii mei cei trei
Mentionez ca pentru acest teren agricol de 4 ha eu fiul tatalui am platit impozit pt teren agricol la primarie din 1990 deci de 33 ani Doresc sa fac succesiune
Ultima modificare: Vineri, 1 Decembrie 2023
bulzanv, utilizator

Alte discuții în legătură

Declaratie am declaratie data in fata notarului de verisoare ... bulzanv bulzanv DECLARATIE Am declaratie data in fata notarului de verisoare ca au primit bani de la mine si nu mai au alte pretentii in legatura cu 2 ha pamint In ... (vezi toată discuția)
Extras de carte funciara bulzanv bulzanv extras de carte funciara extrasul de carte funciara este pe numele mamei mele decedata in 1998 si cuprinde 2 ha de pamint care le-a primit si ea la rindulei ... (vezi toată discuția)
Titlu proprietate cf. legii 18 toricelli toricelli Buna seara si La Multi Ani tuturor! Va scriu cu rugamintea sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: In 1991 tatal meu si fratele lui in numele bunicii ... (vezi toată discuția)