Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cheltuieli deductibile.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cheltuieli deductibile.

Buna ziua , daca domeniul de activitate al soc. este caen 6832 administrare imobile, de ce nu pot scade din cheltuieli de ex.expresor de cafea,
l.am achizitionat si contabila spune ca nu poate fi scazut ..
asa este, va rog??Multumesc

george-neagu, moderator
Care este nelamurirea dvs.?
Pentru ca bunul rezpspectiv nu contribuie la realizarea de venituri pe acel cod caen.
Deci nu exagerati cu cheltuielile ca să nu fiți surprinsa ca vi se vor scădea la un eventual control. Știe contabila ce știe.
george-neagu, moderator