Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot autentifica capturi de ecran?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot autentifica capturi de ecran?

Buna diimineata,

Sotul mi-a sters de pe telefon mesajele pe care le-am primit de la alte persoane si pe care le foloseam ca probe de divort. Apucasem sa fac capturi de ecran, insa le pot folosi ca dovezi? Daca nu, cum le pot autentifica?

Va multumesc!
Buna ziua,
Da, le puteti folosi ca dovezi,
Nu exista vreo posibilitate de autentificare.
Va multumesc, insa daca sotul pretinde ca sunt falsificate, ce ramane de facut pentru a le sustine autenticitatea?
eu cred ca va faceti probleme degeaba!
Daca vreti sa le folositi in cadrul procesului de divort, relevanta lor este minima.
Contactati un avocat, eventual din localitatea dvs., pentru a va lamuri pe deplin asupra procedurii de divort prin instanta. Este o procedura speciala.