avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot autentifica capturi de ecran?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot autentifica capturi de ecran?

Buna diimineata,

Sotul mi-a sters de pe telefon mesajele pe care le-am primit de la alte persoane si pe care le foloseam ca probe de divort. Apucasem sa fac capturi de ecran, insa le pot folosi ca dovezi? Daca nu, cum le pot autentifica?

Va multumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Da, le puteti folosi ca dovezi,
Nu exista vreo posibilitate de autentificare.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc, insa daca sotul pretinde ca sunt falsificate, ce ramane de facut pentru a le sustine autenticitatea?
eu cred ca va faceti probleme degeaba!
Daca vreti sa le folositi in cadrul procesului de divort, relevanta lor este minima.
Contactati un avocat, eventual din localitatea dvs., pentru a va lamuri pe deplin asupra procedurii de divort prin instanta. Este o procedura speciala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! in ce masura pot niste capturi de ecran, (print-screenuri) ... Hhh13580 Hhh13580 Buna seara! In ce masura pot niste capturi de ecran, (print-screenuri) cosiderate probe? Sa zicem ca se face o plangere si ca probe se dau capturi de ecran al ... (vezi toată discuția)
Semnatura autentica iancu123 iancu123 care este diferenta dintre semnatura autentica si semnatura autentificata, si daca exista o baza legala prin care sa se poata cere , ca cerinta la documentele ... (vezi toată discuția)
Violarea vieții private Flori388 Flori388 Bună ziua! Am fost cu soțul meu la notar pentru divorț pe cale amiabilă. Pana la definitivarea divorțului, socrul meu, mi-a cerut sa ii înapoiez ... (vezi toată discuția)