Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara! In ce masura pot niste capturi de ecran, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara! In ce masura pot niste capturi de ecran, (print-screenuri) ...

Buna seara! In ce masura pot niste capturi de ecran, (print-screenuri) cosiderate probe? Sa zicem ca se face o plangere si ca probe se dau capturi de ecran al unor conversatii, daca suspectul sustine ca acele mesaje sunt falsificate in photoshop spre exemplu, mai sunt considerate probe? Sau este nevoie de mai mult?
Puteti prezenta Justitiei/Politiei ce probe doriti. Insa judecatorii nu vor fi nevoiti sa creada orbeste ca sunt autentice (asta se va judeca pana-n cele mai mici detalii).