Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Există un termen în care o instanță de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Există un termen în care o instanță de apel este ...

Bună ziua. Există un termen în care o instanță de apel este obligată să-și motiveze soluția? Mulțumesc.
Buna ziua, legal, 30 zile de la pronuntare insa nu exista nicio sanctiune pt nerespectarea termenului.
Teoretic 30 de zile ,,practic dureaz.a in medie 3,4 luni dar exista destule situații când se ajunge la 6 -12 luni.Exista și dosare care se redacteaza mai rapid dar au devenit excepții.Puteti încerca cu cereri de urgentare,memoriu la conducerea instantei dar nu va așteptați la minuni..