Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ce pot face sa fie respectata decizia judecatoreasca...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ce pot face sa fie respectata decizia judecatoreasca...

Ce pot face dacă ,după divorț,soția nu lasă copilul minor sa vorbească la telefon cu mine,numai în prezenta ei,deși avem hotărâre definitiva în ceea ce privește (timpul petrecut cu copilul ,perioada când sa stea cu mine,etc.)Precizez ca fetita are 8 ani și o influențează în relația cu ea.Ce pot face ,fără ca fetita sa sufere?

Este mentionata in hotarare modalitatea de pastrare a legaturii prin telefon/apel video?
Ar fi bine sa va cautati avocat daca deja exista probleme.
Aveti nevoie de consiliere juridica asa cum exista consilierea psihologică.

Astfel de probleme trebuie abordate cu mare atenție și cu sprijinul unui avocat specializat și experimentat în astfel de probleme.

Faptul ca aveți program de vizita contează foarte putin, sau chiar deloc in ceea ce privește discuțiile telefonice.
Abordarea este total diferita in practica juridica fata de cum o gândiți.
Trebuie sa existe și o strategie.

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
O strategie se stabilește discutând cu un avocat,trebuiesc strânse probe în sensul celor povestite de dvs probe necesare pt a face demersuri ulterioare..
Ce scrie în sentinta ce program de relații personale aveți?
Avem menționate zilele în care fetita sa fie la mine,perioade din vacanta când sa fie cu mine,dar nu pot sa o iau pentru ca fetita zice ca nu vrea,dar când ne întâlnim și e singura e ok,se comporta normal,dar când e cu mama-sa ii e teama și nu vorbește..Nu știu cum sa procedez

cosmin2005 a scris:

Ce scrie în sentinta ce program de relații personale aveți?