Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire sotul bunicii decedate Buna ziua, dupa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire sotul bunicii decedate Buna ziua, dupa moartea bunicului, ...

Mostenire sotul bunicii decedate

Buna ziua, dupa moartea bunicului, bunica s-a recasatorit. Bunica a decedat, a decedat si sotul bunicii, intrebarea este noi participam impreuna cu succesorii sotului bunicii la mostenirea ramasa de pe urma lui?
Da.
Dvs il mosteniti pe bunic, pe bunica, daca copiii lor nu mai sunt in viata.
Pe sotul bunicii nu il mosteniti ca nu sunteti rude, il mosteneste neamul lui.