Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, va rog este legal sa scoti la concurs 1 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, va rog este legal sa scoti la concurs 1 post vacant ...

Buna ziua, va rog este legal sa scoti la concurs 1 post vacant de medic specialist aflat in organigrama institutie,in doua posturi cu 0,5 norma medic specialist ( specialitati diferite)
- in cazul in care aproba ordonatorul de credite, cum angajezi 2 medici (2 contracte de munca) cu 05 norma pe specialitati diferite?
multumesc frumos.
Daca nu exista in organigrama 2 posturi , nu poate fi scos 1 si angajate 2 persoane .

Angajarea se face in baza a doua c.i.m. diferite.