Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Complet: NCPC Complet nr.3 Apel Tip solutie: Declină ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Complet: NCPC Complet nr.3 Apel Tip solutie: Declină soluţionarea ...

Complet: NCPC Complet nr.3 Apel
Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei
Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale invocată de instanţă din oficiu. Declină în favoarea Secţiei I Civilă a Tribunalului Maramureş competenţa de soluţionare a apelului principal formulat de către apelantă-intimată I. LTD, şi apelul incident formulat de către apelantul-contestator M. M., împotriva sentinţei civile nr. pronunţată de către Judecătoria Baia Mare în dosarul nr. . Fără cale de atac. Pronunţată la data de , prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)

Ce se va intampla mai departe?
Va multumesc!
mihaiklm2022, utilizator
Veți primi citație cu stabilirea unui nou termen de judecată. Dosarul va fi judecat de Secția I civilă a Tribunalului.
Problema este ca compania cu care ma judec a pierdut procesul initial unde am avut castig de cauza si a fost definitiva, datoria a fost stearsa. Dar au facut apel din nou si ne invatim in cerc acum. cum poti ataca o sentinta definitiva?
mihaiklm2022, utilizator
Problema este ca compania cu care ma judec a pierdut procesul initial unde am avut castig de cauza si a fost definitiva, datoria a fost stearsa. Dar au facut apel din nou si ne invatim in cerc acum. cum poti ataca o sentinta definitiva?
O hotărâre judecătorească definitivă poate fi atacată printr-o cale de atac extraordinară: contestație în anulare sau revizuire.