Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cale de atac impotriva sentintei de declinare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cale de atac impotriva sentintei de declinare competenta materiala

Sentinta prin care judecatoria si a declinat competenta de solutionare a unui litigiu in favoarea tribunalului, desi este definitiva, poate fi atacata?! Daca da, un temei de drept puteți să mi dati?! Mulțumesc!
Nihil since deo, utilizator
Nu exista nicio cale de atac, incheierea de dezinvestire este definitiva.

Ok...mulțumesc!! Și eu cand atac sentința tribunalului care, apropo, s a pronunțat pe o alta excepție, fără a se judecă fondul, pot invoca necompetenta materială a tribunalului?!