Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Poate firma cu un anumit cod CAEN sa închirieze ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Poate firma cu un anumit cod CAEN sa închirieze spatii de locuit?

Poate o firma care are un anumit cod CAEN sa închirieze spatii de locuit , perdoanelor fizice ? Contractul de închiriere se înregistrează undeva ?
george-neagu, moderator
daca obiectul de activitate e declarat la Registrul Comertului,desigur. Contractul se inregistreaza la firma. Pe langa contract, firma detine documente care ii dau dreptul sa inchirieze
adriandimitriu, utilizator