Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ! Eu si mama vrem sa vindem casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ! Eu si mama vrem sa vindem casa ...

Buna !
Ma numesc Lili Dumutru si am urmatoarea problema.
Eu si mama vrem sa vindem casa.
Pe 24 aprilie 2023 am primit hotararea definitiva orin care avem titlul de proprietate.
Am gasit client...urmeaza sa facem cadastru si intabularea.
Insa azi am fost anuntata ca Primaria a facut recurs PE 11 MAI 2023 la hotaratea care este deja DEFINITIVA DIN 24 APRILIE 2023.
ce putem face? Este legal?
Clientul sa razgandit.
Multumesc frumos!
Dacă primăria a făcut recurs, înseamnă că s-a judecat doar fondul. Hotărârea judecătorească prin care se soluționează fondul nu este definitivă decât la expirarea termenului pentru exercitarea căii de atac, ori prin respingerea căii de atac. Dacă primăria a făcut recurs, trebuie să așteptați soluționarea judecării căii de atac, până atunci soluția dată de instanța de fond nu produce efecte.