Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am achizitionat o casa care trebuie renovata.Am depus ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am achizitionat o casa care trebuie renovata.Am depus toate aprobarile ...

Am achizitionat o casa care trebuie renovata.Am depus toate aprobarile de peste tot pentru a obtine autorizatia de constructie ,mai putin acordul a doua femei batrane unde se afla un perete a casei care oricum in proiect vine dat jos.Nu vor sub nici o forma sa semneze.Este facut si studiu de insorire care demonstreaza ca nu le afecteaza insorirea.Cum pot sa abtin totusi autorizatia de constructie fara ele.?
Nu prea puteți dacă nu îndepliniți toate condițiile din certificatul de urbanism.
Analizati oportunitatea actiunii in instanta