Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Semnare contract furnizare alimente
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Semnare contract furnizare alimente

Buna ziua, as avea nevoie de o lamurire , am un contract de furnizare alimente semnat in data de 28.02.2023 valabil 3 luni de zile , deci pana in 28.05.2023.
Acum trebuie sa inchei un nou contract cu furnizorul si intrebarea mea este :
Daca data de 28.05.2023 este duminica (zi nelucratoare),pot incheia noul contract cu data de 29.05.2023 ( adica luni ) sau cu data de 26.05.2023 ( vineri ) ?
Bună ziua,

Dacă ultima zi a termenului pentru care a fost încheiat contractul este 28.05.2023 (inclusiv), noul contract în puteți semna cu data de 29.05.2023.