avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Semnare contract furnizare alimente
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Semnare contract furnizare alimente

Semnare contract furnizare alimente
Buna ziua, as avea nevoie de o lamurire , am un contract de furnizare alimente semnat in data de 28.02.2023 valabil 3 luni de zile , deci pana in 28.05.2023.
Acum trebuie sa inchei un nou contract cu furnizorul si intrebarea mea este :
Daca data de 28.05.2023 este duminica (zi nelucratoare),pot incheia noul contract cu data de 29.05.2023 ( adica luni ) sau cu data de 26.05.2023 ( vineri ) ?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Ciurea , Avocat 17:04, 25 Mai 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua,

Dacă ultima zi a termenului pentru care a fost încheiat contractul este 28.05.2023 (inclusiv), noul contract în puteți semna cu data de 29.05.2023.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitate contract furnizare apa jacqueline_k jacqueline_k Buna ziua! Va rog, daca se poate, sa ma ajutati sa ma lamuresc in urmatoarea speta: societatea la care lucrez are incheiat un contract cu societatea care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am nevoie de o lamurire la urmatoarea speta. s-a facut ... Mario Bro Mario Bro Buna ziua, am nevoie de o lamurire la urmatoarea speta. S-a facut o licitatie deschisa pt un acord cadru de furnizare alimente,iar operatorii economici care ... (vezi toată discuția)
Scadenta in week-end DinuX DinuX Buna ziua! Am un contract comercial prin care este stipulat ca in cazul in care termenul scadent de plata cade intr-o zi nelucratoare, atunci acesta se ... (vezi toată discuția)