Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa infiintez un PFA cu impozitare in sistem real
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa infiintez un PFA cu impozitare in sistem real

Buna ziua! Vreau sa infiintez un PFA cu impozitare in sistem real pentru activitatea de inchiriere Cigar/Bar Corner pentru evenimente (nunti, botezuri etc - deci nu fac comert cu ceva). Care este codul CAEN potrivit? Eu ma orientam catre 7733 (Activități de inchiriere si leasing cu masini si echipamente de birou). Ar mai fi si Codul 7729: Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a., insa am vazut ca se incadreaza la impozitare in norma de venit. Va multumesc!
george-neagu, moderator