Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Ma puteti ajuta cu un model de notificare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Ma puteti ajuta cu un model de notificare privind ...

Buna seara! Ma puteti ajuta cu un model de notificare privind nerespectarea obligatiilor contractuale (contract vanzare - cumparare, persoana fizica); drept urmare sa repare daunele pricinuite intr-o perioada de timp mentionata? In caz contrar sa-i informez ca voi fi nevoita sa actionez in instanta pentru a solutiona problema. Multumesc!
La ce obligații contractuale vă referiți?
Este un contract de vânzare - cumpărare tâmplărie PVC. Ma refer la luarea masurilor potrivite (mai exact sa ia masuri corecte si sa refacă/monteze corect ușile și geamurile greșite), sa îmi aducă marfa solicitată, modelele stabilite în oferta (nu au respectat întocmai oferta anexata la contract si stabilita de comun acord) și sa finalizeze montajul.

raluk0207 a scris:

La ce obligații contractuale vă referiți?