avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Interdictie construcție casa! Buna ziua, am cumpărat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Interdictie construcție casa! Buna ziua, am cumpărat un teren ...

Interdictie construcție casa! Buna ziua, am cumpărat un teren in orașul Cisnadie ,in certificatul de urbanism este specificat că nu se poate construi până la extinderea rețelelor de apă-canal! Daca merg in instanță pot câștiga? Mulțumesc anticipat!
Buna ziua,
Datele prezentate de dvs. sunt prea putine pentru a primi un raspuns complet.
Posibil sa castigati. Depinde si de motivele ce vor fi sustinute de primarie in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat urbanism conditionat pt autorizatie construire! Sebilica73 Sebilica73 Buna ziua, am achizitionat recent o parcela de teren pt a construi o casa in intravilanul orasului Cisnadie, pe certificatul de urbanism emis de autoritatea ... (vezi toată discuția)
Interdictie construire casa sebastian1973 sebastian1973 Buna seara, am achizitionat o parcela de teren 400 mp in intravilanul orasului Cisnadie, pentru constructie casa si am interdictia de construire \"pana la ... (vezi toată discuția)
Conditionare autorizatie de constructie Sebilica73 Sebilica73 Buna ziua, pt obtinerea autorizatiei de constructie locuinta unifamiliala pot fi conditionat de racordarea locuintei la apa/canal, chiar daca eu nu doresc ... (vezi toată discuția)