Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Pot obtine o confirmare scrisa a negocierii ratei ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Pot obtine o confirmare scrisa a negocierii ratei dobanzii pentru un credit ipotecar inainte de a semna contractul?

Este normal ca o banca (BCR) sa refuze sa ofere o confirmare scrisa a negocierii ratei dobanzii pentru un credit ipotecar, spunand ca aceasta este o chestiune interna si ca ei sunt o banca de incredere, iar actul aditional va fi incheiat dupa semnarea contractului de creditare?
zesty117, utilizator