Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Salutare am și eu o problema cu aok ul, firma la care ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Salutare am și eu o problema cu aok ul, firma la care am lucrat ...

Salutare am și eu o problema cu aok ul,firma la care am lucrat nu mia spus și mie ca trebuie închis și acum îmi vine de plata .cum rezolv și eu multumesc
Bună seara,

Primul pas ar fi să vă adresați AOK cu o notificare prin care să explicați situația, inclusiv să arătați data în care nu ați mai lucrat în Germania (dacă acesta e cazul de față). Anexați și dovada încetării contractului cu fostul angajator.

Numai bine!
Manuela Rășină, administrator