Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchiriere apartament pe firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchiriere apartament pe firma

Bună ziua. Am și eu o nelămurire și va rog sa ma ajutați dacă se poate. Am un apartament pe pers fizica și o firma SC xxx Srl. Am închiriat apartamentul pe firma și as dorii sa îl închiriez pentru cazari de scurta durata. În actul constitutiv al firmei dețin codul caen 5520 Am autorizație DSV mediu și pompieri pe firma. Venitul din chirii îl înregistrez pe casa de marcat. Întrebarea este : dacă mai am nevoie și de alte autorizatii ca să funcționez legal.
george-neagu, moderator