Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... parintii mei au decedat in 1996, 1998 sora mea a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

parintii mei au decedat in 1996, 1998 sora mea a decedat in ...

Succesiune

parintii mei au decedat in 1996,, 1998 sora mea a decedat in 2012 doresc sa deschid susccesiune dar in acelasi timp doresc ca bunurile sa fie trecute pe fiul meu avind virsta de 38 ani iar eu 76 ani.
taxa pt acest fel de suscesiune este mai mare ?
multumesc
bulzanv, utilizator
Taxele depind de valoarea bunurilor din masa succesorala.