Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vă salut ! Am fost amendat pentru 3 contravenții . ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vă salut ! Am fost amendat pentru 3 contravenții . 870 290 ...

Vă salut !
Am fost amendat pentru 3 contravenții .
4000 lei , in procesul verbal suma este greșita .
5160 trebuie sa fie , politistul a scris 4160 . La jumate de achitat a scris corect 2580 lei .
Puncte de penalizare sunt 6 .
4000 lei este pentru tahograful unui camion care a avut eroare . Ce șanse sunt in instanța sa cer nulitatatea procesului vb din cauza ca suma este greșita ?
Vă mulțumesc .
E doar o eroare materiala, in termeni juridici. Nu se anuleaza PV de contraventie.
latka, moderator