avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, Am facut mutatia unei persoane la adresa ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, Am facut mutatia unei persoane la adresa mea de domiciliu ...

Buna ziua,

Am facut mutatia unei persoane la adresa mea de domiciliu unde sunt proprietara. Persoana respectiva s-a mutat, dar refuza sa-si schimbe adresa de domiciliu. Cum pot scoate din evidenta politiei persoana respectiva.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Scoaterea din spatiul locativ Nelly37 Nelly37 Cum poti poti anula, luarea in spatiu a unei persoane, dupa o relatie de concubinaj, in conditiile in care persoana respectiva nu are o proprietate personala ... (vezi toată discuția)
Mutatie ContSters159354 ContSters159354 Intrebarea mea este - atunci cand o persoana vrea sa isi faca mutatie dintr-un oras in altul, la politie, acolo unde depunde toate actele este nevoie de a ... (vezi toată discuția)
Ajutor caldura + scoatere persoane de la plata intretinerii-urgent! ralwca ralwca Am depus dosarul pentru subventia la caldura in sistem centralizat si mi-a fost refuzat pe motiv ca sotul meu nu are in buletin aceeasi adresa, dar noi locuim ... (vezi toată discuția)