Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Doresc sa deschid un fast-food care are ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Doresc sa deschid un fast-food care are vecini doar ...

Buna ziua! Doresc sa deschid un fast-food care are vecini doar stanga si dreapta. Spatiul este la curte. Intrebarea mea este daca am nevoie de acordul vecinilor pentru a functiona ca si fast-food? Si unde ma adresez in legatura cu evacuarea fumului si mirosului? Mulțumesc
Aveti nevoie de un proiect de ventilatie intocmit de o firma autorizata legat de evacuarea si neutralizarea gazelor toxice.
Nu puteti obtine autorizatie de functionare de la primarie fara acordul scris al vecinilor dat in fata notarului.