Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua! Pot depune la ocpi actele pt a intabula ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua! Pot depune la ocpi actele pt a intabula singur o casa? ...

Buna ziua!
Pot depune la ocpi actele pt a intabula singur o casa?
Exista intabulare pe contructie veche care a fost extinsa cu autorizatie constructie. S-au facut masuratori de un cadastrist si s-a facut edificarea. Am toate actele necesare de la primarie. Contactul cu cadastristul s-a pierdut el facand masuratorile acum mai bine de un an.
Multumesc!
Contactati inspectorul ocpi,depuneti documentele justificative si suma aferenta prestatiei
Succes !

Tonyde a scris:

Buna ziua!
Pot depune la ocpi actele pt a intabula singur o casa?
Exista intabulare pe contructie veche care a fost extinsa cu autorizatie constructie. S-au facut masuratori de un cadastrist si s-a facut edificarea. Am toate actele necesare de la primarie. Contactul cu cadastristul s-a pierdut el facand masuratorile acum mai bine de un an.
Multumesc!

Nu se poate. Daca casa a fost extinsa este necesar de o documentatie cadastrala intocmita de un topograf autorizat.