avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua! Pot depune la ocpi actele pt a intabula ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua! Pot depune la ocpi actele pt a intabula singur o casa? ...

Buna ziua!
Pot depune la ocpi actele pt a intabula singur o casa?
Exista intabulare pe contructie veche care a fost extinsa cu autorizatie constructie. S-au facut masuratori de un cadastrist si s-a facut edificarea. Am toate actele necesare de la primarie. Contactul cu cadastristul s-a pierdut el facand masuratorile acum mai bine de un an.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Vladislav20 , utilizator 15:57, 17 Iunie 2023
Contactati inspectorul ocpi,depuneti documentele justificative si suma aferenta prestatiei
Succes !


Tonyde a scris:

Buna ziua!
Pot depune la ocpi actele pt a intabula singur o casa?
Exista intabulare pe contructie veche care a fost extinsa cu autorizatie constructie. S-au facut masuratori de un cadastrist si s-a facut edificarea. Am toate actele necesare de la primarie. Contactul cu cadastristul s-a pierdut el facand masuratorile acum mai bine de un an.
Multumesc!


Nu se poate. Daca casa a fost extinsa este necesar de o documentatie cadastrala intocmita de un topograf autorizat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare casa FarcasLiliana FarcasLiliana Buna ziua, M-ar interesa ceva detalii despre procesul de intabulare a unei case, acte, costuri etc. Multumesc mult. (vezi toată discuția)
Edificare imobile construite fara autorizatie de constructie ady09 ady09 va rog sa-mi spuneti prevederile legale cu privire la modalitatile de edificare a unui imobil construit fara autorizatie de constructie , cladire construita ... (vezi toată discuția)
Bună ziua!. am și eu câteva intrebari: cum pot face sa i plătesc ... Helsinki1972# Helsinki1972# Bună ziua!. Am și eu câteva intrebari: Cum pot face sa I plătesc fostului soț partea lui din proprietatea comuna , iar eu sa devin unic proprietar? Ma ... (vezi toată discuția)