Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua , am vandut o masina acum 1 an , scoasa de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua , am vandut o masina acum 1 an , scoasa de la Fiscal ...

Buna ziua , am vandut o masina acum 1 an , scoasa de la Fiscal , cumparatorul cetatean arab a disparut si masina a ramas la mine , el a folosit-o circa 4 luni in 2022 si nu a inregistrat masina la directia fiscala unde locuia , actele sunt pe numele meu si le am in posesie , ce pot face pentru a inscrie din nou la Directia taxe si impozite aceasta masina penumele meu ? Precizez ca acest cumparator a disparut ( probabil a plecat din tara ) . va multumesc .
Este necesar sa incheiati un document legal prin care actualul detinator=arabul disparut va tranzactioneaza dreptul de proprietate asupra bunului mobil
arabul nu mai exista , a disparut .ce pot face / el nu s-a prezentat la administratia fiscala si nici la politie niciodata , actele si masina sunt in posesia mea .