avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! De aproximativ un an eu am plătit ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! De aproximativ un an eu am plătit intretinerea prin ...

Buna ziua!
De aproximativ un an eu am plătit intretinerea prin aplicatia Pago. Acum o luna m-am trezit cu o datorie de aproximativ 7000 RON, asociația spunând că nu a primit vreo plata pana acum și au început un proces. Ce temei de apărare as putea avea?
Cel mai recent răspuns: elenazan , utilizator 11:16, 29 Iunie 2023
Ce e aplicația Pago și ce dovezi aveți despre efectuarea plăților în contul asociației? Doar așa veți avea succes în instanță.

Geopavel30 a scris:

Buna ziua!
De aproximativ un an eu am plătit intretinerea prin aplicatia Pago. Acum o luna m-am trezit cu o datorie de aproximativ 7000 RON, asociația spunând că nu a primit vreo plata pana acum și au început un proces. Ce temei de apărare as putea avea?

Buna ziua,
Dovezile privind plata întreținerii prin acea aplicație.
Si cand platiti prin Pago nu primiti o chitanta?
@Geopavel30
Cum adica v-ati trezit acum o luna cu datorie de 7000 de lei, pana atunci n-ati avut nici o restanta?

Ultima modificare: Joi, 29 Iunie 2023
elenazan, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restante la reparatii elizuca elizuca Buna ziua. Va rog sa-mi spuna cineva daca Asociatia de proprietari procedeaza legal daca nu-mi incaseaza intretinerea pentru ca am o restanta la ... (vezi toată discuția)
Plata cote intretinere otto2007 otto2007 Buna ziua, As avea nevoie de un sfat in urmatoarea problema: Platesc luna de luna intretinerea la asociatie . Refuz insa sa platesc sumele pe care ei le trec ... (vezi toată discuția)
Plata intretinere si restante,refuz incasare bani unlocataranonim unlocataranonim Buna ziua,dupa cum multi romani resimt criza din greu si eu sunt unul dintre ei,am ramas o perioada fara loc de munca si normal ca s-au adunat ... (vezi toată discuția)