Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! De aproximativ un an eu am plătit ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! De aproximativ un an eu am plătit intretinerea prin ...

Buna ziua!
De aproximativ un an eu am plătit intretinerea prin aplicatia Pago. Acum o luna m-am trezit cu o datorie de aproximativ 7000 RON, asociația spunând că nu a primit vreo plata pana acum și au început un proces. Ce temei de apărare as putea avea?
Ce e aplicația Pago și ce dovezi aveți despre efectuarea plăților în contul asociației? Doar așa veți avea succes în instanță.

Geopavel30 a scris:

Buna ziua!
De aproximativ un an eu am plătit intretinerea prin aplicatia Pago. Acum o luna m-am trezit cu o datorie de aproximativ 7000 RON, asociația spunând că nu a primit vreo plata pana acum și au început un proces. Ce temei de apărare as putea avea?

Buna ziua,
Dovezile privind plata întreținerii prin acea aplicație.
Si cand platiti prin Pago nu primiti o chitanta?
@Geopavel30
Cum adica v-ati trezit acum o luna cu datorie de 7000 de lei, pana atunci n-ati avut nici o restanta?

elenazan, utilizator