Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua!După ce procesul s-a terminat cu decizie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua!După ce procesul s-a terminat cu decizie definitivă ...

Bună ziua!După ce procesul s-a terminat cu decizie definitivă de condamnare penală cu închisoare dar cu suspendare cu supraveghere 3 ani și munca în folosul comunității ,ce face condamnatul?Așteaptă înștiințare de la poliție?Se duce de capul lui la secție,la probațiune?Plus ca trebuie sa plătească cheltuieli juridice.Va mulțumesc!
De principiu o sa fiti contactat de serviciul de probatiune, dar puteti merge si dvs sa va interesati acolo.