Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plata cheltuieli judiciare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plata cheltuieli judiciare

Bună ziua,
Am de plătit 2.500 lei cheltuieli judiciare către stat în urma unei condamnări penale definitive cu suspendare.
Cazul a fost judecat la Judecătoria Videle, jud.Teleorman, dar eu sunt din alt oraș. Va rog, unde pot plăti aceasta suma și către cine?

Va mulțumesc!
Elena Andreea, administrator
Puteti achita direct la trezorerie sau on line in contul judecatoriei care a solutionat speta
Am vorbit la telefon la registratura judecătoriei.Platesc la taxe și impozite in orasul in care stau, fac copie la chitanță și păstrez copia iar originalul îl trimit cu recomandata la judecătorie împreună cu numărul de dosar.Sa se știe!:)

ynocentta a scris:

Puteti achita direct la trezorerie sau on line in contul judecatoriei care a solutionat speta