avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plata cheltuieli judiciare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plata cheltuieli judiciare

Bună ziua,
Am de plătit 2.500 lei cheltuieli judiciare către stat în urma unei condamnări penale definitive cu suspendare.
Cazul a fost judecat la Judecătoria Videle, jud.Teleorman, dar eu sunt din alt oraș. Va rog, unde pot plăti aceasta suma și către cine?

Va mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 4 Iulie 2023
Elena Andreea, administrator
Cel mai recent răspuns: gabrielion , utilizator 10:57, 6 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti achita direct la trezorerie sau on line in contul judecatoriei care a solutionat speta
Am vorbit la telefon la registratura judecătoriei.Platesc la taxe și impozite in orasul in care stau, fac copie la chitanță și păstrez copia iar originalul îl trimit cu recomandata la judecătorie împreună cu numărul de dosar.Sa se știe!:)

ynocentta a scris:

Puteti achita direct la trezorerie sau on line in contul judecatoriei care a solutionat speta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce act imi trebuie pentru a mi se restitui o taxa judiciara nefolosita? glo glo am platit o taxa judiciara in plus intrucat asa mi-a cerut instanta de judecata. am contestat taxa judiciara si instanta a dispus restituirea taxei judiciare. ... (vezi toată discuția)
Cine ma poate ajuta cu un raspuns cat mai explicit in problema mea bonaparte bonaparte Buna ziua ! Sunt divortata si sunt plecata din localitate. Cum il pot face pe fostul sot al meu sa imi trimita hotararea de divort care a venit la fosta mea ... (vezi toată discuția)
Cont bancar taxa de timbru sannicolau mare smeagull smeagull Buna seara, Am nevoie sa platesc urgent o taxa de timbru pentru Judecatoria Sannicolau Mare. (eu sunt in alt oras al tarii, vreau sa platesc on line). Imi ... (vezi toată discuția)