avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Doresc sa construiesc o magazie in mediul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Doresc sa construiesc o magazie in mediul rural cu ...

Buna ziua. Doresc sa construiesc o magazie in mediul rural cu urmatoarele caracteristici:
- planseu de beton, fara fundatie
- structura lemn, pereti OSB
- supr. 20 mp
- cu tot cu magazia POT ar fi 29%.
Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa fac.

Mii de multumiri
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:38, 6 Iulie 2023
inainte de orice, faceti/ cumparati un proiect si obtineti autorizatia de construire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Construcție magazie pe teren fără puz Juggler24 Juggler24 Salutare! De curând am achiziționat un teren extravilan pe care doresc să îmi construiesc o casă. Acum am inceput procesul de introducere in intravilan ... (vezi toată discuția)
Pot amplasa in curte o casuta de gradina fara temelie? teofantudorel teofantudorel Buna ziua! Este legal sa cumpar niste dale de beton si pe ele sa pozitionez o casuta de gradina de vreo 4x3 sau 4x4 mp? Casuta intentionez sa mi-o fac ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa construiesc, pe o platformă betonata de ... DERT DERT Buna ziua, Doresc sa construiesc, pe o platformă betonata de 5x4 mp, o magazie din OSB , Este nevoie de autorizație de construire ? Multumesc (vezi toată discuția)