avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Pot lucra cu contract individual de munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Pot lucra cu contract individual de munca pentru o ...

Buna ziua. Pot lucra cu contract individual de munca pentru o firma din uniunea europeana din domeniul IT care nu are sediul in Romania? Daca da, in ce conditii? Se ia in considerare ca vechime pentru calcularea pensiei? Ar trebui sa beneficiez de aceleasi drepturi ca un angajat la o firma in Romania ( minim 20 de zile de concediu, preaviz in cazul in care nu ajungem la un acord sa inceteze contractul mai devreme, aceleasi conditii pentru demitere) ?
Ultima modificare: Vineri, 7 Iulie 2023
cristianionut9, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:36, 7 Iulie 2023
Din ce tara este societatea ?


Cornel Vasile a scris:

Din ce tara este societatea ?


Este din Tarile de Jos.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti lucra.....c.i.m. va fi supus legislatiei tarii respective ..perioada lucrata se ia in considerare ca stagiu la pensie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Munca intr-o tara a comunitatii europene singer singer Am inteles ca odata cu intrarea Romaniei in Comunitatea Europeana,romanii au dreptul legal de munca in tarile acesteia.As vrea sa stiu daca este adevarat,asa ... (vezi toată discuția)
Contract de munca in italia ducubc ducubc buna ziua, va rog frumos sa-mi spuneti cum este considerata in romania daca lucrezi 12 luni cu contract de munca cu 40 ore pe saptamana in italia . se pune in ... (vezi toată discuția)