Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Pot lucra cu contract individual de munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Pot lucra cu contract individual de munca pentru o ...

Buna ziua. Pot lucra cu contract individual de munca pentru o firma din uniunea europeana din domeniul IT care nu are sediul in Romania? Daca da, in ce conditii? Se ia in considerare ca vechime pentru calcularea pensiei? Ar trebui sa beneficiez de aceleasi drepturi ca un angajat la o firma in Romania ( minim 20 de zile de concediu, preaviz in cazul in care nu ajungem la un acord sa inceteze contractul mai devreme, aceleasi conditii pentru demitere) ?
cristianionut9, utilizator
Din ce tara este societatea ?

Cornel Vasile a scris:

Din ce tara este societatea ?

Este din Tarile de Jos.
Puteti lucra.....c.i.m. va fi supus legislatiei tarii respective ..perioada lucrata se ia in considerare ca stagiu la pensie.