avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Dacă am mașina sub sechestru, dar am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Dacă am mașina sub sechestru, dar am făcut contestație ...

Bună ziua. Dacă am mașina sub sechestru, dar am făcut contestație în instanță, pot circula cu ea până la soluționarea cauzei? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:41, 8 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti
Mulțumesc! Ce documente trebuie să arăt poliției în cazul în care mă oprește?

gi-jane2 a scris:

Puteti

Alea obișnuit. Sechestru se institute pt a nu o vinde, nu pt a nu merge cu ea. Daca nu aveati voie sa circulati cu ea, era pus sigiliu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sechestru pe masina Adi30 Adi30 Buna ziua am primit acasă un plic cu sechestru pe mașină. Întrebarea mea este: mai pot circula cu mașina? Dacă mă oprește politia mă poate lăsa pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua.am primit executare silita pentru suma de 1600 de lei.luna ... Anonim2903 Anonim2903 Buna ziua.Am primit executare silita pentru suma de 1600 de lei.Luna trecută mi-au oprit o parte din salariu și am mai rămas cu 900 și ceva de lei.Pentru ... (vezi toată discuția)
Executare silita Pikk Pikk Buna am o datorie la banca brd din 2005 nu am platit nici o rata. Azi am primit de la executor secestru la masina si am contestat acuma ce am de facut sa nu ... (vezi toată discuția)