avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Oare ma poate ajuta cineva cu un răspuns.pot da ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Oare ma poate ajuta cineva cu un răspuns.pot da statul în judecata ...

Oare ma poate ajuta cineva cu un răspuns.pot da statul în judecata pentru daunele vaccinului Johnson am făcut un AVC în ianuarie 2023
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 11:34, 21 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din ce am citit, fara sa fiu specialist in domeniu, trebuie sa va asociati cat mai multe persoana care ati suferit aceleasi traume in urma vaccinului, sa aveti o expertiza medicala care sa ateste legatura si un avocat compentent pentru a face un proces colectiv. impotriva producatorului vaccinului. Ar fi bine sa cautati astfel de grupuri in mediul international si in special in SUA, La noi in tara victimele utilizarii medicamentelor cu deficiente nu pre sunt protejate. Nici nu prea avem specialisti in domeniu, neavand nici producatori asa de avansati. Sanatate si sa ne tineti la curent.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Johnson este un producator de vaccinuri american, deci trebuie dat în judecată la o instanță din America. Instanța din România nu-i competență să cheme în judecată un producător american.
Ultima modificare: Vineri, 21 Iulie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum îmi pot recupera fișa mea cu vaccinurile făcute în copilărie? am nevoie de ea pentru angajare într-un stat ue și nu reușesc s-o găsesc anieladabija anieladabija Buna ziua! Cum pot recupera, va rog, fisa mea cu vaccinurile facute in copilarie? Am nevoie de ea pentru angajare intr-o alta tara europeana. Am intrebat la ... (vezi toată discuția)
Cum pot ataca o eventuala lege a vaccinarii? SimonaAn25 SimonaAn25 Avand in vedere faptul ca actualul proiect de lege privind vaccinarea incalca multe drepturi si libertati, incalcand si constitutia României, ce actiuni ... (vezi toată discuția)
Teste pe banii nostri? ! cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, ... VioCostea VioCostea Bună ziua! Cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, angajatilor de la spital, antigen la 3 zile sau pcr, la 7 zile, dacă nu suntem vaccinați? Ne ... (vezi toată discuția)